Przejdź do treści

Terapia dźwiękiem mis i gongów to sposób na połączenie się z czymś większym niż my sami.

Barbara Walker, autorka książki „The Sounds of Healing”

Koncerty relaksacyjne
Koncerty Wibracji mis i gongów tybetańskich oraz instrumentów energetycznych

Uzdrawianie dźwiękiem równoważy i oczyszcza umysł oraz prowadzi do odnowionego poczucia celu, dobrego samopoczucia, spokoju i szczęścia.

Uzdrawianie dźwiękiem działa poprzez wibracje. Wszystko jest wibracją i stroisz swoje ciało tak, jak stroisz instrument. Różne instrumenty są ustawione na określone częstotliwości. Uzdrawianie dźwiękiem pozwala organizmowi leczyć się, spowalniając fale mózgowe, które wpływają na każdą komórkę w ciele, regulując ich energetykę . Po prostu dopasowuje się do tego, czego potrzebujesz.

Podczas kąpieli w dźwiękach wykorzystywane są instrumenty energetyczne w różnym czasie i w różnym natężeniu. Każdy instrument jest dostrojony do innej wibracji w celu ponownego dostrojenia ciała. Katarzyna Ballou, podobnie jak wielu terapeutów dźwiękiem, podczas sesji dźwiękowych używa różnorodnych instrumentów energetycznych, w tym tybetańskich mis dźwiękowych, dzwonków, aborygeńskiego kija deszczowego i gongu.

Jak to działa?

Podczas sesji uzdrawiania dźwiękiem, znanej również jako kąpiel dźwiękowa, zazwyczaj kładziesz się na podłodze lub macie do jogi, być może przytulasz się do milutkiego kocyka i po prostu słuchasz, jak prowadząca gra na różnych instrumentach a Ty zażywasz kąpieli w kojących dźwiękach i wibracjach.


Czego można się spodziewać po sesji uzdrawiania dźwiękiem?

Podobnie jak w przypadku większości alternatywnych metod leczenia i praktyk medytacyjnych, doświadczenie każdego jest inne i podczas każdej sesji mogą pojawić się nowe rzeczy. Większość ludzi poczuje się bardzo zrelaksowana i spokojna podczas uzdrawiania dźwiękiem; niektórzy mogą mieć wizualizacje, otrzymywać kreatywne pliki do pobrania lub mieć przełom emocjonalny.

Inni mogą udać się do „miejsca”, które jest „stanem psychicznym, w którym nie śpisz i nie śpisz. Często masz wrażenie, że unosisz się spokojnie w czasie i przestrzeni”. Tymczasem niektórzy ludzie mogą wyjść z sennej kąpieli dźwiękowej, czując się bardziej pobudzeni niż zachwyceni. Ponownie, każde doświadczenie jest wyjątkowe.

Korzyści z podróży w dźwiękach

Dźwięk jest relaksujący

Głęboki relaks to jedna z najważniejszych i najbardziej uniwersalnych korzyści płynących z terapii dźwiękiem. Dźwięki przenikają nasz system, przywracając mu harmonię. Jeśli więc nie zabierasz nic więcej z sesji uzdrawiania dźwiękiem, możesz głęboko się zrelaksować.

Pomaga usuwać blokady energetyczne

Niektórzy ludzie doświadczają głębokiego uzdrowienia podczas terapii dźwiękiem, ponieważ wibracje dźwiękowe otwierają się, oczyszczają i równoważą ich czakry oraz uwalniają zablokowaną energię. To energetyczny masaż tkanek głębokich, który pozostawia uczucie równowagi i harmonii.

Poprawia zdrowie

Badania wykazały już, że uzdrawianie dźwiękiem może być niezwykle korzystne podczas pracy z różnymi osobami.

Korzyści mogą obejmować lepszy sen, zmniejszenie przewlekłego bólu i ciśnienia krwi, obniżenie poziomu cholesterolu i zmniejszenie ryzyka chorób serca. (Chociaż, aby uzyskać profesjonalną pomoc w tych dolegliwościach, skontaktuj się z certyfikowanym lekarzem.)

akasza-hipnoza-joga- koncerty wibracji
Chcesz wziąć udział w sesji dźwiękowej lub masz inne pytanie?

Kontakt